TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında yılda Nisan ve Eylül ayları olmak üzere yılda iki defa çağrıya çıkılmaktadır. Programın amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek; ön lisans öğrencilerine ise lisans öğrenimi öncesinde proje hazırlama kültürü kazandırmaktır.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” kapsamında yılda Nisan ve Eylül ayları olmak üzere yılda iki defa çağrıya çıkılmaktadır. Çağrının amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini sanayiye yönelik projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek; ön lisans öğrencilerine ise lisans öğrenimi öncesinde proje hazırlama kültürü kazandırmaktır.

“Proje Fikrini Ateşlemek” ve “Katma Değeri Yüksek, Nitelikli” projelerde yer almak isteyen öğrencilerimizi yukarıda yer alan projelere başvurmaya davet ediyoruz.

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü olarak sizler için hazırlanan, proje yazma sürecinize destek sağlayacak dokümanlara bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Proje Bilgilendirme Videosu

2209-A Proje Hazırlama Videosu

2209-B Proje Hazırlama Videosu

Daha detaylı bilgi için Öğr. Gör. Elif Ayaz ve Uzman Yardımcısı Batuhan Kuzuca ile e-posta üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

elif.ayaz@ankaratto.com

batuhan.kuzuca@ankaratto.com

ANKARATTO her zaman yanınızda…